Кафедра мовної підготовки

Мова:

Святкування Ід аль-Фітр у Харкові

4-5 червня мільйони мусульман по всьому світу відзначили священний день Ід аль-Фітр, який знаменує собою закінчення пісного місяця Рамадан.

Відзначили це свято і мусульманські слухачі і студенти факультету навчання іноземних громадян.

Про те, як проходить свято сьогодення і як святкували його мусульманські слухачі і студенти в нашому місті розповів слухач групи  ФНІг18-12 Мансур Фадель Аль-Махафза.

Ураза-байрам – це один із 2 головних днів ісламського календаря, що знаменує завершення посту, який тривав протягом священного місяця рамадан. Традиція святкування дня розговіння веде свій початок із часів пророка Мухамеда, з 624 року.

Віруючі вітають один одного словами: «Ід мубарак!» (Благословенного свята!). Напередодні та під час святкування (до святкового ід-намазу) збирають обов’язкову милостиню (закят аль-фітр). Зібрані кошти йдуть на користь громади (малозабезпеченим, мандрівникам та іншим) у вигляді сухих продуктів харчування, або грошового еквівалента цих продуктів (в ханафітського мазхабе). У день свята мусульмани здійснюють святкову ритуальну молитву (ід-намаз), надягають кращий одяг, готують традиційні страви, а після молитви накривають святкові столи, запрошують в гості сусідів, родичів та друзів, здійснюють взаємні гостьові візити з подарунками, радіють і веселяться. У щасливий для всіх мусульман день свята діти беруть участь у різних іграх, відвідують сусідів, які роздають їм солодощі. У цей час прийнято також роздавати пожертвування бідним, дарувати подарунки і просити один в одного пробачення.