Кафедра мовної підготовки

Мова:

Новини

Продовжуємо жити і після 24 лютого

01.02.2023

24 лютого 2022 р. ми прокинулись від гуркоту літаків і розриву снарядів. Студенти і викладачі збиралися до університету на першу пару о 7:45, як завжди, доки не почули офіційну інформацію: «Війна». Неймовірно важко було в це повірити.

Наші іноземні студенти спочатку не усвідомлювали: яка війна у XXI столітті!  І де: в Україні! Це неможливо! Вони приїхали навчатись в Україну: квітучу, щасливу, сонячну влітку і білосніжну взимку. Вони закохались в нашу країну і були щасливі. До багатьох з них приїздили батьки і вони теж були зачаровані нашою країною і були щасливі від того, що їх діти навчаються тут. Наш університет гостинно відчинив свої двері для іноземних студентів з багатьох країн світу. Університет став для них другою домівкою, тут вони знайшли нових друзів і наставників.

Докладніше
ПОЗААУДИТОРНІ  ЗАНЯТТЯ  ЯК  КРОК  ДО  МОВНОЇ АДАПТАЦІЇ

ПОЗААУДИТОРНІ ЗАНЯТТЯ ЯК КРОК ДО МОВНОЇ АДАПТАЦІЇ

11.02.2022

Щоденна копітка робота в аудиторіях дає відчутні результати: отримуючи мовні знання, іноземні слухачі закріплюють їх у навчально-мовленнєвих ситуаціях. Але під час повсякденних занять відбувається імітація реального спілкування. Саме тому таке важливе місце у мові займають позааудиторні заняття.

Викладачі кафедри мовної підготовки ХНУРЕ провели із закордонними слухачами кілька занять інтегрованого характеру. «Весела прогулянка до Саржиного Яру», в ході якої цікаву країнознавчу інформацію з використанням активної мовної лексики вдалося поєднати з незабутньою прогулянкою на свіжому повітрі. А наступного дня у слухачів була чудова можливість познайомитися з флорою та фауною, отримати море задоволень та живого спілкування за межами аудиторії під час екскурсії «Фотоквест у зоопарку». Після цього слухачі разом зі своїми викладачами завітали на незвичайну виставку графіки відомого харківського митця Гамлета Зіньковського – яскравого представника стріт-арту в Україні. Виставка відбувається у Центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр». Серія графічних замальовок прожитого року поєднується з лаконічними висловлюваннями філософського характеру. Слухачі мали можливість спостерігати діалог двох мов – образу та слова.

Докладніше

КОНФЕРЕНЦІЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ ХНУРЕ

20.01.2022

12 січня 2022 року делегати від кафедри мовної підготовки взяли участь у конференції трудового колективу Харківського національного університету радіоелектроніки. На конференції було розглянуто звіт ректора професора В.В. Семенця про результати виконання у 2021 році умов контракту №1-101 від 02.03.2017 року. Ректор відзначив досягнення та успіхи в освітньому процесі та науковому розвитку університету.

За результатами проведеної державної атестації закладів вищої освіти і науки, що належать до сфери Міністерства освіти і науки України в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності за науковими напрямами ХНУРЕ увійшов до числа 64 найкращих ЗВО України, що отримали державне фінансування на розвиток наукової діяльності.

Докладніше
МУЗЕЙ, ЯКИЙ ВРАЖАЄ

МУЗЕЙ, ЯКИЙ ВРАЖАЄ

22.12.2021

Мабуть не знайдеться людини, яка б не цікавилася історією. Історія ж назавжди пов’язана з найвищими проявами людського генія: у культурі, мистецтві, літературі, науці.

ХХ століття увійшло в історію людської цивілізації як найбільш тривожне: революції, розпад і виникнення імперій, дві світові війни, перерозподіл територій…

Докладніше

День знайомства з ХНУРЕ

29.11.2021

5 грудня о 10:00 Харківський національний університет радіоелектроніки гостинно відчиняє свої двері і запрошує до себе на “День знайомства з ХНУРЕ” – це новий формат Дня відкритих дверей онлайн на каналі  NURE TV     https://youtu.be/rOKCsH83wRk та вперше у відеочаті     https://t.me/nure_vstup телеграм каналу «Абітурієнт ХНУРЕ 2022».
На Вас чекає:
Знайомство з університетом мрії;
Спілкування з Приймальною комісією про особливості вступної кампанії 2022 та правил прийому до ХНУРЕ;
Відповіді Приймальної комісії на будь-які питання щодо вступної кампанії 2022 від вступників та їх батьків;
Приємні подарунки від партнерів університету.
Обирай своє майбутнє з Першим серед кращих вже 5 грудня о 10.00
#Вступ2022 #абітурієнтХНУРЕ #ДеньЗнайомства

Докладніше
НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР

НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР

22.11.2021

На кафедрі мовної підготовки ХНУРЕ відбувся науково-методичний семінар на тему: «Інноваційні форми та методи викладання мов іноземним слухачам».

На семінарі розглядалися питання традиційних та інноваційних форм та методів навчання української мови як іноземної.

Докладніше
ЗНАЙОМСТВО З УКРАЇНСЬКОЮ КУЛЬТУРОЮ

ЗНАЙОМСТВО З УКРАЇНСЬКОЮ КУЛЬТУРОЮ

02.11.2021

Харків завжди вважався та вважається містом студентів. Наше місто гостинно приймає іноземних громадян, які обрали Україну для здобуття освіти. Для того, щоб успішно вивчити українську мову, необхідно познайомитися з культурою та традиціями нашої країни.

У середині жовтня у слухачів, що нещодавно прибули, була чудова можливість ближче познайомитися і дізнатися про історію Харківщини. Викладачі кафедри мовної підготовки ХНУРЕ організували екскурсію до маленького села Нижня Озеряна, що неподалік Мерефи. Це дуже гарне місце, славне своєю історією. Тут знаходиться невеличкий, але дуже колоритний музей «Українська хата». Засновниця музею та екскурсовод Олена Єлагіна захопливо розповіла про найстарішу хату Озерян, якій майже 300 років. У цьому будинку-музеї зберігаються предмети побуту, релігії, меблів та одягу. До усіх музейних експонатів можна було доторкнутися, як то кажуть, наблизитися до історії. У дворі стоїть старовинна діюча криниця-журавель, з якої слухачі самі набирали і пили воду. Усе було цікаво: як і хто побудував цю хату, для чого були потрібні ті або інші предмети, хто тут мешкав тощо. Після екскурсії будинком та садибою господиня пригостила фірмовим озерянським трав’яним чаєм та яблуками з саду.

Докладніше
Долучаємося до українських свят і традицій

Долучаємося до українських свят і традицій

19.10.2021

Навчання в університеті – це не тільки щоденна робота в аудиторії, а й знайомство з новими людьми, місцями, а також з українськими святами і традиціями.

14 жовтня в Україні відзначають відразу три свята: День захисників і захисниць України, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.

Докладніше
ХОЧУ ПІДНЯТИСЯ НА ГОВЕРЛУ!

ХОЧУ ПІДНЯТИСЯ НА ГОВЕРЛУ!

06.10.2021

На початку жовтня слухачі підготовчого відділення для іноземців та ХНУРЕ відвідали кафедру фізичного виховання і спорту. Слухачів цікавила інформація про спортивні секції, що є в нашому університеті. Їх приємно здивувала різноманітність напрямків та можливостей – від баскетболу до самбо, від футболу до шахів, від плавання до танцювальної аеробіки.

Слухачів з Лівану, Марокко та Нігерії привабили командні види спорту, тому їх зацікавила секція футболу. У нашому університеті є збірна команда студентів-іноземців та створені всі умови для тренувань.

Докладніше
З Днем Знань!

З Днем Знань!

14.09.2021

Кафедра мовної підготовки вітає своїх слухачів, іноземних студентів з нагоди початку нового навчального року! Для вас починається нова сторінка життя – ви вливаєтеся в новий колектив, знайомитеся з новими людьми та місцями. Хочемо побажати кожному з вас терпіння й сили, бо навчання – то справа не проста, але ми – викладачі, методисти – завжди поруч з вами і всіляко вас підтримаємо й допоможемо.

А ще у вас є унікальні можливості для розвитку власних талантів, бо в нашому університеті є безліч гуртків, студій, спортивних секцій, творчих та культурних заходів, де ви можете проявити себе. Також вам пощастило навчатися в університеті, який знаходиться в одному з найкрупніших міст України, яке за кількістю вишів часто називали столицею студентства, навчатися у місті, де багато театрів, музеїв, галерей, історичних пам’яток, зелених парків та безліч інших найцікавіших локацій. Відвідуйте їх, насолоджуйтесь часом студентства! Нехай цей період життя для вас буде радісним і яскравим, цікавих вам вражень і відмінних оцінок!

Докладніше
ЕКСКУРСІЯ НА КАФЕДРУ БМІ

ЕКСКУРСІЯ НА КАФЕДРУ БМІ

14.06.2021

Перед кожним одного разу постає питання: ким бути? Обирати майбутню професію треба так, щоб вона приносила радість та задоволення. І якщо сферу майбутньої діяльності наші іноземні слухачі собі вже уявляють, то напрямків може бути безліч. Тому наші слухачі звертаються за порадою до своїх кураторів груп. Викладачі кафедри мовної підготовки регулярно ведуть профорієнтаційну роботу з абітурієнтами-іноземцями: проводять бесіди, організовують екскурсії на кафедри нашого університету, запрошують провідних фахівців.

Так наші слухачі відвідали кафедру біомедичної інженерії. Одними з головних напрямків діяльності кафедри є фундаментальні та прикладні дослідження, розробка нових медичних приладів, електронних засобів та програмного забезпечення у галузі охорони здоров’я, інклюзивної освіти, спортивної медицини, екології, нанотехнологій, біофотоніки та електрохімічної аналітики. Проведена екскурсія викликала жвавий інтерес, безліч питань у закордонних слухачів і у багатьох з’явилося бажання вчитися саме тут.

Докладніше
НАШІ ВІДМІННИКИ

НАШІ ВІДМІННИКИ

31.05.2021

З найперших днів навчання особливу увагу викладачів привертають до себе слухачі, які відрізняються високим рівнем відповідальності, серйозним ставленням до навчання, прагненням до поставленої мети, такі, що демонструють якості лідерів. Ці слухачі, поза всіма сумнівами – майбутні відмінники.

Сьогодні ми назвемо найкращих слухачів довузівської підготовки, які були визначені за підсумками I семестру.

Докладніше