Кафедра мовної підготовки

Мова:

Новини

День знайомства з ХНУРЕ

29.11.2021

5 грудня о 10:00 Харківський національний університет радіоелектроніки гостинно відчиняє свої двері і запрошує до себе на “День знайомства з ХНУРЕ” – це новий формат Дня відкритих дверей онлайн на каналі  NURE TV     https://youtu.be/rOKCsH83wRk та вперше у відеочаті     https://t.me/nure_vstup телеграм каналу «Абітурієнт ХНУРЕ 2022».
На Вас чекає:
Знайомство з університетом мрії;
Спілкування з Приймальною комісією про особливості вступної кампанії 2022 та правил прийому до ХНУРЕ;
Відповіді Приймальної комісії на будь-які питання щодо вступної кампанії 2022 від вступників та їх батьків;
Приємні подарунки від партнерів університету.
Обирай своє майбутнє з Першим серед кращих вже 5 грудня о 10.00
#Вступ2022 #абітурієнтХНУРЕ #ДеньЗнайомства

Докладніше
НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР

НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР

22.11.2021

На кафедрі мовної підготовки ХНУРЕ відбувся науково-методичний семінар на тему: «Інноваційні форми та методи викладання мов іноземним слухачам».

На семінарі розглядалися питання традиційних та інноваційних форм та методів навчання української мови як іноземної.

Докладніше
ЗНАЙОМСТВО З УКРАЇНСЬКОЮ КУЛЬТУРОЮ

ЗНАЙОМСТВО З УКРАЇНСЬКОЮ КУЛЬТУРОЮ

02.11.2021

Харків завжди вважався та вважається містом студентів. Наше місто гостинно приймає іноземних громадян, які обрали Україну для здобуття освіти. Для того, щоб успішно вивчити українську мову, необхідно познайомитися з культурою та традиціями нашої країни.

У середині жовтня у слухачів, що нещодавно прибули, була чудова можливість ближче познайомитися і дізнатися про історію Харківщини. Викладачі кафедри мовної підготовки ХНУРЕ організували екскурсію до маленького села Нижня Озеряна, що неподалік Мерефи. Це дуже гарне місце, славне своєю історією. Тут знаходиться невеличкий, але дуже колоритний музей «Українська хата». Засновниця музею та екскурсовод Олена Єлагіна захопливо розповіла про найстарішу хату Озерян, якій майже 300 років. У цьому будинку-музеї зберігаються предмети побуту, релігії, меблів та одягу. До усіх музейних експонатів можна було доторкнутися, як то кажуть, наблизитися до історії. У дворі стоїть старовинна діюча криниця-журавель, з якої слухачі самі набирали і пили воду. Усе було цікаво: як і хто побудував цю хату, для чого були потрібні ті або інші предмети, хто тут мешкав тощо. Після екскурсії будинком та садибою господиня пригостила фірмовим озерянським трав’яним чаєм та яблуками з саду.

Докладніше
Долучаємося до українських свят і традицій

Долучаємося до українських свят і традицій

19.10.2021

Навчання в університеті – це не тільки щоденна робота в аудиторії, а й знайомство з новими людьми, місцями, а також з українськими святами і традиціями.

14 жовтня в Україні відзначають відразу три свята: День захисників і захисниць України, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.

Докладніше
ХОЧУ ПІДНЯТИСЯ НА ГОВЕРЛУ!

ХОЧУ ПІДНЯТИСЯ НА ГОВЕРЛУ!

06.10.2021

На початку жовтня слухачі підготовчого відділення для іноземців та ХНУРЕ відвідали кафедру фізичного виховання і спорту. Слухачів цікавила інформація про спортивні секції, що є в нашому університеті. Їх приємно здивувала різноманітність напрямків та можливостей – від баскетболу до самбо, від футболу до шахів, від плавання до танцювальної аеробіки.

Слухачів з Лівану, Марокко та Нігерії привабили командні види спорту, тому їх зацікавила секція футболу. У нашому університеті є збірна команда студентів-іноземців та створені всі умови для тренувань.

Докладніше
З Днем Знань!

З Днем Знань!

14.09.2021

Кафедра мовної підготовки вітає своїх слухачів, іноземних студентів з нагоди початку нового навчального року! Для вас починається нова сторінка життя – ви вливаєтеся в новий колектив, знайомитеся з новими людьми та місцями. Хочемо побажати кожному з вас терпіння й сили, бо навчання – то справа не проста, але ми – викладачі, методисти – завжди поруч з вами і всіляко вас підтримаємо й допоможемо.

А ще у вас є унікальні можливості для розвитку власних талантів, бо в нашому університеті є безліч гуртків, студій, спортивних секцій, творчих та культурних заходів, де ви можете проявити себе. Також вам пощастило навчатися в університеті, який знаходиться в одному з найкрупніших міст України, яке за кількістю вишів часто називали столицею студентства, навчатися у місті, де багато театрів, музеїв, галерей, історичних пам’яток, зелених парків та безліч інших найцікавіших локацій. Відвідуйте їх, насолоджуйтесь часом студентства! Нехай цей період життя для вас буде радісним і яскравим, цікавих вам вражень і відмінних оцінок!

Докладніше
ЕКСКУРСІЯ НА КАФЕДРУ БМІ

ЕКСКУРСІЯ НА КАФЕДРУ БМІ

14.06.2021

Перед кожним одного разу постає питання: ким бути? Обирати майбутню професію треба так, щоб вона приносила радість та задоволення. І якщо сферу майбутньої діяльності наші іноземні слухачі собі вже уявляють, то напрямків може бути безліч. Тому наші слухачі звертаються за порадою до своїх кураторів груп. Викладачі кафедри мовної підготовки регулярно ведуть профорієнтаційну роботу з абітурієнтами-іноземцями: проводять бесіди, організовують екскурсії на кафедри нашого університету, запрошують провідних фахівців.

Так наші слухачі відвідали кафедру біомедичної інженерії. Одними з головних напрямків діяльності кафедри є фундаментальні та прикладні дослідження, розробка нових медичних приладів, електронних засобів та програмного забезпечення у галузі охорони здоров’я, інклюзивної освіти, спортивної медицини, екології, нанотехнологій, біофотоніки та електрохімічної аналітики. Проведена екскурсія викликала жвавий інтерес, безліч питань у закордонних слухачів і у багатьох з’явилося бажання вчитися саме тут.

Докладніше
НАШІ ВІДМІННИКИ

НАШІ ВІДМІННИКИ

31.05.2021

З найперших днів навчання особливу увагу викладачів привертають до себе слухачі, які відрізняються високим рівнем відповідальності, серйозним ставленням до навчання, прагненням до поставленої мети, такі, що демонструють якості лідерів. Ці слухачі, поза всіма сумнівами – майбутні відмінники.

Сьогодні ми назвемо найкращих слухачів довузівської підготовки, які були визначені за підсумками I семестру.

Докладніше
ТУТ ВСЕ НА ВІДМІННО – СПАСИБІ ПІДФАКУ

ТУТ ВСЕ НА ВІДМІННО – СПАСИБІ ПІДФАКУ

04.05.2021

Наша кафедра працює вже 29 років. За цей час у нас навчалися тисячі слухачів з різних країн. Кожен слухач – це доля і життя. Адже коли ми навчаємо мови, ми даємо можливість почати нове життя. Коли батьки відправляють своїх дітей на навчання в іншу країну, вони сподіваються, що їхні діти будуть в добрих і хороших руках. Ці руки – це наші викладачі, які допомагають адаптуватися слухачам в нових для них умовах життя, виявляють турботу і увагу в усьому.

Як живуть наші випускники? Сьогодні ми розповімо про деяких з них.

Докладніше
ОБМІН ДОСВІДОМ

ОБМІН ДОСВІДОМ

26.03.2021

Викладачі кафедри мовної підготовки ХНУРЕ прийняли участь у Міжнародному науково-практичному семінарі «Новітні педагогічні технології у викладанні мов іноземним студентам», який відбувся в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті.

У програмі семінару були представлені лінгвістичний, соціолінгвістичний та лінгвокультурологічний аспекти викладання української та російської мов іноземним студентам з використанням інноваційних компʼютерних технологій та інтернет-ресурсів, а також методичні інновації у викладанні мов.

Докладніше
МАСНИЦЯ НА КАФЕДРІ

МАСНИЦЯ НА КАФЕДРІ

18.03.2021

Іноземці, що приїжджають до нашої країни с метою навчання, не тільки отримують освіту, а й знайомляться з історією та культурою України. Різдво, Новий рік – це перші свята, про які дізналися слухачі підготовчого відділення ХНУРЕ. У березні викладачі кафедри мовної підготовки розповіли про одне з найдавніших українських свят – Масницю (або Колодій). Слухачі дізналися про традиції святкування Масниці, народних гуляннях, які супроводжують це свято, а також про його їстівні символи – вареники та млинці. Викладачі кафедри поділилися своїми рецептами і маленькими хитрощами їх приготування та, звичайно, пригостили слухачів домашніми почастунками та подарували на пам’ять сувеніри.

Наприкінці тижня іноземні слухачі поринули в захоплюючу атмосферу народного гуляння в Центральному парку культури та відпочинку.

Докладніше
ЕКСКУРСІЯ ДО МУЗЕЮ ХНУРЕ

ЕКСКУРСІЯ ДО МУЗЕЮ ХНУРЕ

26.02.2021

Аби відчути себе частиною єдиного цілого, відчути університет радіоелектроніки по-справжньому «своїм», важливо не тільки відвідувати заняття, але і брати активну участь в житті університету, і, звичайно, знати його історію. Відомо, що без минулого не зрозумієш сьогодення, і тому група іноземних слухачів підготовчого відділення вирушила в музей історії ХНУРЕ.

Слухачі оглянули частину експозиції, яку присвячено розробці вченими ХНУРЕ унікального високочутливого комплексу космічної апаратури МАРС. Здивувала їх інформація про те, що на честь нашого університету названа мала планета – 10681 ХТУРЕ.

Докладніше