Кафедра мовної підготовки

Мова:

ПОЗААУДИТОРНІ ЗАНЯТТЯ ЯК КРОК ДО МОВНОЇ АДАПТАЦІЇ

Щоденна копітка робота в аудиторіях дає відчутні результати: отримуючи мовні знання, іноземні слухачі закріплюють їх у навчально-мовленнєвих ситуаціях. Але під час повсякденних занять відбувається імітація реального спілкування. Саме тому таке важливе місце у мові займають позааудиторні заняття.

Викладачі кафедри мовної підготовки ХНУРЕ провели із закордонними слухачами кілька занять інтегрованого характеру. «Весела прогулянка до Саржиного Яру», в ході якої цікаву країнознавчу інформацію з використанням активної мовної лексики вдалося поєднати з незабутньою прогулянкою на свіжому повітрі. А наступного дня у слухачів була чудова можливість познайомитися з флорою та фауною, отримати море задоволень та живого спілкування за межами аудиторії під час екскурсії «Фотоквест у зоопарку». Після цього слухачі разом зі своїми викладачами завітали на незвичайну виставку графіки відомого харківського митця Гамлета Зіньковського – яскравого представника стріт-арту в Україні. Виставка відбувається у Центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр». Серія графічних замальовок прожитого року поєднується з лаконічними висловлюваннями філософського характеру. Слухачі мали можливість спостерігати діалог двох мов – образу та слова.

На таких наочних інформативних заняттях нова необхідна лексика активно сприймається учнями, вони легко перемикаються на різноманітні види діяльності, а самі заняття мають невимушений емоційний характер, проходять жваво та весело. Мобільна форма занять не тільки розширює лексичний запас, але й дає можливість повторити граматику, допомагає зняти психологічну напругу, стимулює пізнавальний інтерес слухачів та сприяє їхній успішній адаптації.

ПОЗААУДИТОРНІ  ЗАНЯТТЯ  ЯК  КРОК  ДО  МОВНОЇ АДАПТАЦІЇ