Кафедра мовної підготовки

Мова:

Продовжуємо жити і після 24 лютого

24 лютого 2022 р. ми прокинулись від гуркоту літаків і розриву снарядів. Студенти і викладачі збиралися до університету на першу пару о 7:45, як завжди, доки не почули офіційну інформацію: «Війна». Неймовірно важко було в це повірити.

Наші іноземні студенти спочатку не усвідомлювали: яка війна у XXI столітті!  І де: в Україні! Це неможливо! Вони приїхали навчатись в Україну: квітучу, щасливу, сонячну влітку і білосніжну взимку. Вони закохались в нашу країну і були щасливі. До багатьох з них приїздили батьки і вони теж були зачаровані нашою країною і були щасливі від того, що їх діти навчаються тут. Наш університет гостинно відчинив свої двері для іноземних студентів з багатьох країн світу. Університет став для них другою домівкою, тут вони знайшли нових друзів і наставників.

Але все обірвалося 24 лютого… Дзвінки викладачам і в Посольства. Так, війна прийшла в Україну. Стурбовані батьки кличуть дітей додому. Адже як навчатись, коли місто бомбардують.

Тому університет перейшов на дистанційну форму навчання. Студенти отримали розклад і плани навчання і роз’їхались: хто додому, хто до Європи, хто в Сполучені Штати Америки. Викладачі та студенти ХНУРЕ звичні до дистанційного навчання і успішно співпрацюють, незважаючи на деякі перешкоди, як то відсутність або перебої з інтернетом, різниця у часі в деяких країнах та інше. І сумують за спілкуванням з друзями та викладачами, за заняттями в аудиторії. Так, один студент написав викладачеві: “Я зараз у Німеччині. Я не поїхав до Марокко, щоб бути ближчим до України. Це моя друга країна. Я сподіваюся, що скоро зможу повернутися сюди. Ми усвідомлюємо цінність чогось, коли втрачаємо це. ”

Наші студенти продовжують дистанційно виконувати академічні програми. Вони сподіваються, що в Україні скоро буде мир і вони мріють, що зможуть повернутися до свого університету, до друзів і до міста Харків, яке вони так полюбили!