Кафедра мовної підготовки

Мова:

ЗНАЙОМСТВО З УКРАЇНСЬКОЮ КУЛЬТУРОЮ

Харків завжди вважався та вважається містом студентів. Наше місто гостинно приймає іноземних громадян, які обрали Україну для здобуття освіти. Для того, щоб успішно вивчити українську мову, необхідно познайомитися з культурою та традиціями нашої країни.

У середині жовтня у слухачів, що нещодавно прибули, була чудова можливість ближче познайомитися і дізнатися про історію Харківщини. Викладачі кафедри мовної підготовки ХНУРЕ організували екскурсію до маленького села Нижня Озеряна, що неподалік Мерефи. Це дуже гарне місце, славне своєю історією. Тут знаходиться невеличкий, але дуже колоритний музей «Українська хата». Засновниця музею та екскурсовод Олена Єлагіна захопливо розповіла про найстарішу хату Озерян, якій майже 300 років. У цьому будинку-музеї зберігаються предмети побуту, релігії, меблів та одягу. До усіх музейних експонатів можна було доторкнутися, як то кажуть, наблизитися до історії. У дворі стоїть старовинна діюча криниця-журавель, з якої слухачі самі набирали і пили воду. Усе було цікаво: як і хто побудував цю хату, для чого були потрібні ті або інші предмети, хто тут мешкав тощо. Після екскурсії будинком та садибою господиня пригостила фірмовим озерянським трав’яним чаєм та яблуками з саду.

Додому слухачі вирушили засмучені, тому що екскурсія пролетіла дуже швидко, і настав час повертатися до Харкова. Звісно, ​​ця насичена подорож запам’ятається їм надовго. А численні світлини та теплі враження дозволять зберегти добру пам’ять про маленьку частинку історії України та Слобожанщини.

ЗНАЙОМСТВО З УКРАЇНСЬКОЮ КУЛЬТУРОЮ